Al+HCl

Al2O3+HCl

Al (OH) 3+HCl

Al+Cl2

+5
Ответы (1)
  1. 17 октября, 21:52
    0
    Al2O3+6HCl=2AlCl3+3H2O

    Al (OH) 3+3HCl=AlCl3+3H2O

    Al+Cl2=AlCl3