Осуществите превращения:

S - > H2S - > SO2 - > K2SO3

+4
Ответы (2)
  1. 7 февраля, 13:12
    +2
    3S+2H2O=2H2S + SO2

    2H2S+3O2=2SO2+2H2O

    2KOH+SO2=K2SO3+H2O
  2. 7 февраля, 14:40
    0
    H2+S=H2S 2H2S+3O2=2H2O + 2SO2 SO2+K2O=K2SO3