AI---Al (SO4) 3---AlCl3---Al (OH) 3

+1
Ответы (1)
  1. 15 марта, 00:49
    0
    2Al+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+3H2

    Al2 (SO4) 3+6HC=2AlCl3+3H2SO4

    AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl