дано:

m = (CuO) = 16 г

m (Cu) - ?

+3
Ответы (1)
  1. 27 июня, 02:27
    0
    2Cu+O2=2CuO

    n (CuO) = 16/80=0,2

    n (CuO) = n (Cu)

    m (Cu) = 64*0,2=12,8