Cl2->HCl->KCl->AgCl

9 класс, помогите

+1
Ответы (1)
  1. 11 января, 09:23
    0
    1. Cl2 + H2 = 2HCl.

    2. KOH + HCl=KCl+H2O.

    3. KCl+AgNO3=AgCl+KNO3.