Cu-CuO-CuCe2-Cu (OH) 2-CuO-Cu

+1
Ответы (2)
  1. 13 ноября, 00:11
    0
    2 Cu + O2 = 2 CuO

    CuO + 2 HCl = CuCl2 + H2O

    CuCl2 + 2 NaOH = Cu (OH) 2 + 2 NaCl

    Cu (OH) 2 = CuO + H2O

    CuO + CO = CO2 + Cu
  2. 13 ноября, 00:12
    0
    1) 2Cu + O2 - > 2CuO

    2) CuO + 2HCl - > CuCl2 + H2O

    3) CuCl2 + 2NaOH - > 2NaCl + Cu (OH) 2

    4) Cu (OH) 2 - t-> CuO + H2O

    5) CuO + H2 - > Cu + H2O

    Прошу вас.