N2 → NH3 →NO →NO2 →HNO3?

+3
Ответы (1)
  1. 23 мая, 06:31
    0
    N2 + 3H2 = 2NH3

    4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O

    2NO + O2 = 2NO2

    4NO2 + O2 + 2H2O = 4HNO3