Этанол-->1,2-дихлорэтан-->этан-1,2-диол

+3
Ответы (1)
  1. 18 марта, 03:38
    0
    CH3-CH3+CL2=CH3-CH2-Cl+HCl на свету

    CH3-CH2Cl+Cl2=CH2Cl-CH2-Cl+HCl

    CH2Cl-CH2Cl+2NaOH=CH2OH-CH2OH+2NaCl