Осуществите превращения Ca->CaO->Ca (OH) 2->CaSo4->CaCl2

+2
Ответы (2)
  1. 13 января, 16:13
    0
    Ca + O2 = 2CaO

    CaO + H2O = Ca (OH) 2

    Ca (OH) 2 + H2SO4 = CaSO4 + H2O

    CaSO4 + HCl = CaCl2 + H2SO4
  2. 13 января, 17:45
    0
    2Ca+O2=2CaO

    CaO+H2O=Ca (OH) 2

    Ca (OH) 2+2HCl=CaCl2+2H2O

    CaCl2+H2SO4=CaSO4+2HCl