CuO-Cu-CuCl-Cu (OH) 2-CuSO4

+3
Ответы (1)
  1. 30 августа, 02:46
    0
    CuO+H2=Cu+H2O

    Cu+Cl2=CuCl2

    CuCl2+2NaOH=Cu (OH) 2+2NaCl

    Cu (OH) 2+H2SO4=CuSO4+2H2O