ABC-прямоугольный треугольник

Угол C=30°; BC=8 см, АС=9 см

Найдите S-?

+3
Ответы (2)
  1. 15 апреля, 10:46
    0
    За т. Пифагора

    S=1/2bc*sin30=1/2*72*1/2=18 см^2
  2. 15 апреля, 12:49
    0
    Лови решение, все просто