Помогите решить.

Дано: МК=48 см, MN равен 3/5 NK.

Найти: MN.

+1
Ответы (1)
  1. 15 сентября, 19:35
    0
    MK=MN+NK

    MN=3/5 NK

    MN/NK=3/5

    Всего частей 8

    48/8=6

    MN=3*6=18

    NK=5*6=30