дано:

AB = BC = 10 см

BD перпендикулярен AC

BD = 8 см

треугольник ABC

найти : Sabc

+2
Ответы (1)
  1. 25 мая, 11:30
    0
    10 * 10=100/2=50

    ответ : s=50