Cos42*cos12+sin42*sin12

+5
Ответы (1)
  1. 21 августа, 15:04
    0
    1/2 (cos (42-12) + cos (42+12)) + 1/2 (cos (42-12) - cos (42+12)) = 1/2*2cos30=корень из3/2