Дано

I = 4 A

U = 120B

S=0.24 в квадрате мм

l = 18 м

Найти

R-? q-?

взаранее спас

+3
Ответы (1)
  1. 9 августа, 05:36
    0
    S=0.24 мм2=0.24*10 (-6) м2 R=U/I=120/4=30 Ом. R=q*l/S, отсюда q=R*S/l=30*0.24*10 (-6) / 18=0.4*10 (-6)