Ток козин электр тизбегине косканда 10 Кл заряд откенде 0,02 Дж жумыс истейтин болса тизбектеги кернеу кандай болган?

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 14:39
    0
    U=A/q

    заряд q=10 Кл

    ток жумыс А=0,02 Дж

    керек U=?

    U=0,02/10=0,002 В