Егер электр орисинин кернеулиги 100 В/см индукциянын мани 0.02 Тл болса, зарядталган болшектердин жылдамлыгы кандай"

+3
Ответы (1)
  1. 25 октября, 21:30
    0
    ЭКК (€) = Ed ЭКК (€) = BVd Ed=BVd V=E/B=1/0,02=50 м/с