Задача номер 6

Дано: p=6 кг

S=300 см в квадрате

Найти: p-?

+5
Ответы (1)
  1. 25 июня, 06:30
    0
    F=mg

    F=6*10=60H

    S=300 см2=0,03 м2

    p=F/S

    р=60 / 0,03=2000 Па