Физика g ¹=2 нКл и g² = - 4 нКл

+4
Ответы (1)
  1. 25 сентября, 05:28
    0
    2q = q1+q2

    q = (q1+q2) / 2

    q = (2 + (-4)) нКл/2 = - 2 нКл/2 = - 1 нКл