Дано: торф, m=3,5 кг. Q-?

+5
Ответы (1)
  1. 10 мая, 11:21
    0
    Дано:q (торфа) = 14*10^6 Дж/кг, m=3,5 кг

    Найти: Q

    Решение: Q=q*m=14*10^6 Дж/кг*3.5 кг = 49000000 Дж = 49000 кДж