R=6 ом R=12 ом R=2 ом R=3 ом R=6 ом U=48 В найти:R-? I-?

+1
Ответы (2)
  1. 5 октября, 12:12
    0
    R=R1+R2+R3+R4+R5

    R=6 Ом+12 Ом+2 Ом+3 Ом+6 Ом=29 Ом

    I=U/R

    I=48 В/29 Ом = 1,66 А
  2. 5 октября, 13:42
    0
    R=6+12+2+3+6=2

    I=U/R=48/29=1,66A