Дано : m=0,14 m, h=150 см, А=?

+1
Ответы (2)
  1. 7 сентября, 05:26
    0
    A=FH

    F=mg

    F=0,14 кг*10 Н/кг=1,4 Н

    А=1,4*1,5=2,1 Дж
  2. 7 сентября, 05:28
    0
    Решение

    A=mgh=0,14*1,5*10=2,1 Дж