Дано:

F=90H

q1=16 Кл

r=4 м

q2=?

+3
Ответы (1)
  1. 17 января, 22:20
    0
    По формуле F = (kq1q2) / r^2

    Выражаем q2=Fr^2/q1k

    q2=90*9*10^9/16*9*10^9=1/100000000 Кл

    Или 1*10^-8 Кл

    Ответ: 1*10^-8 Кл