Разложите на множители:

1) 0.16-4b^2

2) 100y^2-0.01x^2

(^ - степень)

+5
Ответы (2)
  1. 15 августа, 14:26
    0
    1) 0.16-4b^2

    (0,4) ∧2 - (2b) ∧2 = (0,4-2b) (0,4+2b)

    2) 100y^2-0.01x^2

    (10y) ∧2 - (0.1x) ∧2 = (10y-0.1x) (10y+0.1x)
  2. 15 августа, 15:57
    0
    (0.4-2b) (0.4+2b)

    (10y-0.1x) (10y+0.1x)