Разложите на множители многочлен:

x^2y-2y+xy^2-2x

+1
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 20:28
    0
    Х^2y - 2y + xy^2 - 2x=

    = (x^2y + xy^2) - (2y+2x) =

    =xy (x+y) - 2 (y+x) =

    = (x+y) (xy-2)