Решите ур-е: x (x-7) = 8

+1
Ответы (1)
  1. 17 марта, 23:24
    0
    x (x-7) = 8

    x^2-7x-8=0

    D=49-4*1 * (-8) = 49+32=81=9

    x1=7+9/2=-2/2=-1

    x2=7+9/2=16/2=8

    Ответ: - 1; 8