Разоложите на множители

2 х^3-14x^2+18x =

a (x-2y) - ab (x-2y) =

+2
Ответы (1)
  1. 9 мая, 11:51
    0
    2 х^3-14x^2+18x = x (2 х^2-14 х+18)

    a (x-2y) - ab (x-2y) = (х-2 у) (а-ав)