1) 7sin2y=2siny

2) (3cosX+8sinX) ^2=12+55sin^2X

+3
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 15:40
    0
    1)

    7*sin2y = 2siny

    7 * (2siny*cosy) - 2siny = 0

    7*siny*cosy - siny = 0

    siny * (7cosy - 1) = 0

    siny = 0 = = > y = pik, k ∈Z

    cosy = 1/7 = = > y = ± arсcos (1/7) + 2pik, k ∈Z

    2)

    (3cosx + 8sinx) ^2 = 12 + 55sin^2x

    9cos^2x + 48sinxcosx + 64sin^2x - 12 (sin^2x + cos^2x) - 55sin^2x = 0

    9cos^2x + 48sinxcosx + 64sin^2x - 12sin^2x - 12cos^2x - 55sin^2x = 0

    - 3 sin^2x + 48sinxcosx - 3 cos^2x = 0

    (sin^2x + cos^2x) - 16sinxcosx = 0

    1 - 8sin2x = 0

    sin2x = 1/8

    2x = arcsin (1/8) + 2pik

    x = 1/2 * arcsin (1/8) + pik, k ∈Z

    x = pi/2 - 1/2 * arcsin (1/8) + pik, k ∈Z