Tgx+ctgx=-4

Найти sinxcosx?

+2
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 14:18
    0
    Tg x+ctg x=-4

    (sin x/cos x) + (cos x/sin x) = - 4

    (sin^2 x+cos^2 x) / (sin x cos x) = - 4

    1 / (sin x cos x) = - 4

    Sin xcos x=-1/4