Разложите на множители:

1. a+b (a+2c) + 2c

2. 3c (2a+5b) = 2a+5b

3. 5a-c (a-b) - 5bad-

4. c (2a+3x) + 6dx

5. xz+xy+2z+2y

6. 5ax+10ay+bx+2by

7. 3ac+6bc+7ax+14bx

8. x²+xz+ax+az

+2
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 19:49
    0
    1) a+ab+2bc+2c=a (1+b) + 2c (1+b) = (1+b) (a+2c)

    2) 6ac+15bc=2a+5b

    6ac+15bc-2a-5b=2a (3c-1) + 5b (3c-1) = (3c-1) (2a+5b)

    3) -

    4) -

    5) x (z+y) + 2 (z+y) = (z+y) (x+2)

    6) 5a (x+2y) + b (x+2y) = (x+2y) (5a+b)

    7) 3c (a+2b) + 7x (a+2b) = (a+2b) (3c+7x)

    8) x (x+z) + a (x+z) = (x+a) (x+z)