Разложите на множители 3 в+ав2-а2 в-3 а

+4
Ответы (1)
  1. 22 октября, 06:02
    0
    3b + ab^2-a^2b - 3a = ab^2 - a^2b + 3b - 3a = ab (b - a) + 3 (b - a) = (b - a) (ab + 3)