x^+8x+15 разложите на множители трехчлен

+5
Ответы (1)
  1. 12 марта, 06:14
    0
    x^2 + 8x + 15 = 0

    Коэффициенты уравнения:

    a=1, b=8, c=15

    Вычислим дискриминант:

    D = b2 - 4a c = 82 - 4·1 ·15 = 64-60 = 4

    x1 = - b + D / 2a = - 8 + 2 / 2·1 = - 6 / 2 = - 3

    x2 = - b - D / 2a = - 8 - 2 / 2·1 = - 10 / 2 = - 5

    x^2 + 8x + 15 = (x+3) (x+5) = 0