cos 32 ° cos2 ° + sin32 ° cos2 °

+5
Ответы (2)
  1. 16 мая, 15:49
    0
    cos 32°cos2°+sin32°cos2°=cos (32-2) = cos30 = √3/2
  2. 16 мая, 16:06
    0
    Cos 32°cos2°+sin32° SIN 2° = cos (32-2) = cos 30 = √3 / 2

    если SIN 2°