Решить пример:

√у / √у+4 + 4√у / у-16

+4
Ответы (1)
  1. 16 июля, 04:37
    0
    Sqrt (y) / (sqrt (y) + 4) + 4sqrt (y) / (sqrt (y) - 4) (sqrt (y) + 4) =

    = (sqrt (y) * (sqrt (y) - 4) + 4sqrt (y)) / (y-16) = y / (y-16)