Решите уравнение 5x^2+5x-15=2x^2+11x+9

+4
Ответы (1)
  1. 2 мая, 08:09
    0
    5x^2+5x-15=2x^2+11x+9

    3x^2-6x-24=0/3

    x^2-2x-8=0

    По теореме Виета:

    x=4; x=-2