log_2 (x^2-3x+10) = 3

+3
Ответы (2)
  1. 6 июля, 06:07
    0
    log_2 (x^2-3x+10) = 3

    x^2-3x+10=2^3

    x^2-3x+10=8

    X^2-3x+10-8=0

    x^2-3x+2=0

    D=9-4*2*1=9-8=1

    x1=3-1/2=1

    x2=3+1/2=2
  2. 6 июля, 08:10
    0
    Х2-3 Х+10=8,

    Х2-3 Х+2=0,

    по теореме виета Х=2 и Х=1