Разложите на множители:

а) 7x^5y^3-7x^2y^2-21xy^2

б) 2x-y^2+x^2-2y

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 09:48
    0
    А) 7 ху² (х∧4 у-х-3)

    Б) 2 (х-у) + (х²-у²) = 2 (х-у) + (х-у) (х+у) = (х-у) (2+х+у)