Разложите на множители:

а+а*2-в-в*2

+4
Ответы (2)
  1. 4 апреля, 19:50
    0
    а+а*2-в-в*2=a-b + (a-b) (a+b) = (a-b) (a+b+1)
  2. 4 апреля, 19:51
    0
    а+а*2-в-в*2 = - 3 * (b-a)