Решите уравнение:

4-x (x+8) = 11-x в квадрате

+2
Ответы (1)
  1. 6 мая, 20:46
    0
    4 - X^2 - 8X = 11 - X^2

    -X^2 + X^2 - 8X + 4 - 11 = 0

    - 8X = 7

    X = (- 7/8) = (- 0.875)