Помогите!

(1-7 х) ²+14 х

+1
Ответы (2)
  1. 25 октября, 01:31
    0
    1-14x+49x²+14x=0

    1+49x²=0

    49x²=-1

    x²=-1/49

    х = (+-) i/7
  2. 25 октября, 02:16
    0
    (1-7 х) ²+14 х=1-14 х+49 х ²+14 х=1+49 х²