Разложите на множители двучлен:

а) x^2+2x=

б) 4x^2+2=

в) 3-8x^2=

г) 4+6x^2=

д) 15+3x=

е) 14x^2+7x^4=

ж) - 3+12x=

з) 8x^2+4x^3=

+5
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 13:20
    0
    А) x^2+2x=х (х+2)

    б) 4x^2+2=2 (2 х^2+1)

    в) 3-8x^2=

    г) 4+6x^2=2 (2+3x^2)

    д) 15+3x=3 (5+3)

    е) 14x^2+7x^4=7x^2 (2+x^2)

    ж) - 3+12x=-3 (1-4 х)

    з) 8x^2+4x^3=4x^2 (2+х)