Разлодите на множетели

а) f³-16f

б) 6y²-12fy+6f²

упрастите выражение

(7u-u²) - u² (u-3) (u+3) + 6u (3+6u²)

+4
Ответы (1)
  1. 10 августа, 09:51
    0
    A) f (f^2-16) = f (f-4) (f+4) б) 6 (y^2-2fy+f^2) = 6 (y-f) ^2=6 (y-f) (y-f)