36a (в 4 степени) - 25a (во 2 степени) b (во 2 степени)

+1
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 20:35
    0
    36 а в 4 степени = 36*36*36*36 + а*а*а*а 25 а во 2 степени = 25*25 + а*а b во 2 степени = b*b = 2b