4 х (в квадрате) - 11 х-3=0

+5
Ответы (2)
  1. 11 июля, 01:36
    0
    4 х (в квадрате) - 11 х-3=0

    D=11 (в квадрате) - 4*4 * (-3) = 121+48=169

    х1 = - (-11) + 169 (в корне) / 2*4=11+13/8=3

    х2 = - (-11) - 169 (в корне) / 2*4=11-13/8=-1/4
  2. 11 июля, 03:00
    0
    D=121+48=169

    X1=11+13/8=3

    X2=11-13/8=-0,25