Разложите на множители:

а) 7 ах+7bх; д) 5y^2-15y; и) - 6ab+9b^2;

б) 3by-6b; е) 3x+6x^2; к) x^2y-xy^2;

в) - 5mn+5n; ж) а^2-ab; л) ab-a^b;

г) 3 а+аb; з) 8mn-4m^2; м) - p^2q^2-pq

+4
Ответы (1)
  1. 11 февраля, 10:03
    0
    А) 7ax+7bx=7 (a+x) + 7 (b+x), б) 3by-6b=3 (b-y) - 3*2b, в) - 5mn+5n=-5 (m+n) + 5n, г) 3 а+аб=3 а + (а+б)