Решите уравнение

x квадрат-6x=5x-12-x квадрат

+5
Ответы (1)
  1. 28 июля, 07:36
    0
    x^2-6x=5x-12-x^2

    2x^2-11x+12=0

    D=b^2-4ac=121-4*2*12=25

    X1=11-5/4=3/2=1.5

    X2=11+5/4=4