Разложите на множители:

а) b (b + 1) - 3 (b + 1)

б) са - сb + 2 а - 2b

+2
Ответы (2)
  1. 22 июня, 06:20
    0
    B²+b-3b-3=b²-2b-3 = (a-1) ²-4

    б) са - сb + 2 а - 2b=a (c+2) - b (c+2) = (c+2) (a-b)
  2. 22 июня, 09:42
    0
    А) = (b-3) (b+1)

    б) (ca-cb) + (2a-2b) = c (a-b) + 2 (a-b) = (c+2) (a-b)