Разложите на множители a^4-1

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 14:09
    0
    A⁴-1 = (a²-1) (a²+1) = (a-1) (a+1) (a+1) ² = (a-1) (a+1) (a+1) (a+1)