Разложите на множителе трехчлен 2 у^2-5y=3

+2
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 14:03
    0
    2 у^2-5y=3

    D=25+24=49

    x12 = (5+-7) / 4=3 - 1/2

    2 (y-3) (y+1/2) = (y-3) (2y+1)