Разложите на множители: (y^2 - 1) ^2-9

+3
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 13:04
    0
    (y^2 - 1) ^2-9 = (y^2-1-3) (y^2-1+3) = (y^2-4) (y^2+2) = (y-2) (y+2) (y^2+2)